Днес бул. „Мрамор“ се изпълни с деца, ученици, учители, културни дейци, духовници, представители на общинското ръководство и граждани, които заедно отбелязаха един от най-светлите български празници – 24 май.
Празничната програма и шествието бяха открити от Младежкия духов оркестър – Берковица с ръководители Мирослав Тошев и Иван Павлов, които поведоха празничното шествие и създадоха тържествено настроение със своите музикални изпълнения.
В 11:00 часа на откритата сцена на пл. „Йордан Радичков“ беше отслужен тържествен молебен и водосвет от Негово Високопреосвещенство Видинския митрополит Пахомий.
Сред официалните гости на събитието бяха председателят на Общински съвет – Берковица г-жа Ангелина Николова, кметът на Община Берковица г-н Радослав Найденов и общински съветници.
Водещ на общоградското тържество беше Марк Иванов – ученик от ПГ „Д-р Иван Панов“.
С поздрав към всички присъстващи се обърна и кметът на Община Берковица г-н Радослав Найденов.
Най-малките жители на нашия град – децата от ДГ „Пролетна дъга“, ДГ „Малина“ и ДГ „Звънче“, показаха колко чиста, искрена и жива е любовта към буквите, знанието и България чрез своите песни и танци.
Празничната програма завърши с концерт-спектакъл на фолклорната изпълнителка Петя Панева. Въпреки дъжда и лошото време, тя трогна и вдъхнови публиката със своите емоционални изпълнения.
Община Берковица благодари сърдечно на всички учебни заведения, културни институции и на всеки присъстващ, който допринесе за създаването на тази незабравима празнична атмосфера!
Честит празник, Берковица!
Нека продължим да съхраняваме, развиваме и предаваме българския дух и слово с обич и отговорност!







