Актуални Новини, Новини

ПОЗДРАВИТЕЛЕН АДРЕС ОТ КМЕТА НА ОБЩИНА БЕРКОВИЦА ПО ПОВОД 24 МАЙ

УВАЖАЕМИ Г-ЖИ И Г-ДА ДИРЕКТОРИ,

УВАЖАЕМИ УЧИТЕЛИ, УЧЕНИЦИ И ДЕЙЦИ НА КУЛТУРАТА,

СКЪПИ ЖИТЕЛИ И ГОСТИ НА БЕРКОВИЦА,

Приемете моите най-сърдечни поздравления по случай 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност!

Днес всички ние се прекланяме пред делото на създателите на славянската писменост – делото, което ни направи народ със собствен език, духовност и културна мисия.

На този ден честваме силата на словото – онази тиха, но несломима сила, която ни е съхранила през вековете.

Поздравявам от сърце всички, които продължават делото на светите братя – учители, директори, библиотекари, читалищни и музейни дейци, ученици и родители. Благодарение на вас Берковица е град на знанието, традицията и духовността.

Нека не забравяме, че културата и просветата не са просто част от миналото – те са основата на нашето бъдеще.

Нека пазим буквите, езика и вярата в силата на знанието!

Честит празник!