В периода 14- 16 февруари 2018 г., в гр. София ще се проведе ежегодната международна туристическа борса „ВАКАНЦИЯ и СПА ЕКСПО”. Изложението е най-значимото туристическо събитие в България, предназначено за професионалисти в сектор туризъм. В борсата традиционно участват туроператори, туристически агенции, хотелиери, общини, музеи от страната и чужбина. Това е най-посещаваната туристическа борса в България.
За поредна година участие в нея ще вземе и Община Берковица. На своя щанд общината ще представи своите туристически дадености – природни забележителности, културно-историческо наследство, традиции, занаяти, местни продукти и не на последно място за да привлече гости в местата за настаняване през новата 2018 година.
В тази връзка Община Берковица отправя покана към всички собственици на категоризирани обекти (хотели, къщи за гости, стаи за гости, заведения), занаятчии и производители да предоставят рекламни материали, мостри и продукти в срок до 09.02.2018 г. в стая 209, ет. 2 на ОбА-Берковица. Допълнителна информация може да получите на телефон: 09523/ 89-129 – Мая Каменова – мл. експерт „Туризъм“‘
Община Берковица призовава всички заинтересовани лица, фирми и производители за активност и креативност, за да отвоюваме и защитим достойното място на град Берковица върху туристическата карта на България.