Актуални Новини, Новини

СРЕЩА ЗА БЕЗСТОПАНСТВЕНИТЕ ЖИВОТНИ В ОБЩИНА БЕРКОВИЦА

Днес в заседателната зала на Общинска администрация – Берковица се проведе среща, посветена на проблемите с безстопанствените животни на територията на общината.

На нея присъстваха граждани, доброволци, защитници на животните и представители на общинската администрация, сред които и кметът на Община Берковица – г-н Радослав Найденов, инж. Биляна Салтирова – инспектор „ОС“ при ОбА – Берковица, г-жа Илияна Пиринска – директор дирекция към ОбА – Берковица и г-жа Ася Велиславова – директор на дирекция „СУТППОПЗГЕ“.

По време на срещата бяха поставени основните проблеми, свързани с безстопанствени кучета. Присъстващите споделиха своите притеснения, трудности и предложения за справяне със ситуацията. Сред обсъдените идеи бяха създаване на приют, засилване на контрола по регистриране на домашните кучета в общинска администрация и идентификация на животните, както и провеждане на образователни инициативи сред младите хора в училищата.

В края на срещата се стигна до съгласие, че е необходимо създаване на неправителствена организация (НПО), която да работи в партньорство с Община Берковица за по-ефективни и устойчиви решения. Планират се и регулярни срещи между общинското ръководство и гражданите за проследяване на напредъка.

Очакват се и информационни кампании, насочени към ученици и подрастващи, с цел изграждане на отговорно отношение към животните и опазване на обществения ред.

Благодарим на всички, които взеха участие и показаха ангажираност към решаването на този важен за нашата община въпрос!